Nejvíce cool práce z celé školy

tak popsaly holky, co jsem začal dělat. Budu mít na starost nový produkt – létání ve větrném tunelu s virtuální realitou. Samotný větrný tunel je atraktivní technologie, kde mimořádně silný větrák chrlí masu vzduchu rychlostí 160-230 km/h, díky čemuž můžete létat jako superman. Našince potěší, že mezi světovou špičku výrobců tunelů patří místní Strojírny Litvínov. Naše řešení ale posune zážitek o stupeň dále – můžete cítit seskok z letadla vlastními smysly, aniž byste museli překonávat strach z výšky čtyř kilometrů.

Po technologické stránce využíváme brýle Oculus Go s vlastní aplikací a dvěma 360° videi. Aplikace je řízena z velína, kde je zároveň promítán obsah brýlí do velkého televizoru, který odborně nazýváme odkuk. Váš doprovod tak může sledovat, co vidíte i vy. Brýle jsou napevno připevněny k helmě pomocí kolíbky, kterou tiskneme na 3D tiskárně a je upevněna pevnými popruhy. Nad uchycením jsme strávili měsíce. Nechcete zažít, aby vám ulítly půlkilové brýle v uragánu.

Momentálně pracujeme na mnoha vylepšeních. Testujeme novinku – brýle Oculus Quest, které mají o fous lepší rozlišení a kamery pro inside out tracking. A hlavně chceme doplnit další zajímavý obsah. Pokud znáte někoho, kdo umí vytvářet super 360° videa, prosím spojte mě s ním. Tohle video mi přijde absolutně úchvatné: Return to Trappist.

Zážitek je již teď k dispozici: Větrný tunel VR. Můžete si zaletět sami, nebo jej dát dětem jako neobvyklý dárek za dobré vysvědčení. Budou nadšené. Těšíme se na vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..